TERMOPLASTİK YOL ÇİZGİ BOYASI

 

Termoplastik yol çizgi kamyonu üzerinde bulunan kazanlar içine toz halinde aktarılan termoplastik yol çizgi boyası  200 °C ±10°C  kadar ısıtılıp temiz asfalt yüzeyine basınçla uygulanır.

 

 

 

TERMOPLASTİK SPREY UYGULAMA

 

Termoplastik yol çizgi kamyonu üzerinde bulunan kazanlar içine toz halinde aktarılan termoplastik yol çizgi boyası 200 °C ±10°C  kadar ısıtılıp temiz asfalt yüzeyine basınçla uygulanır.

 

 

TERMOPLASTİK SERME DERZLİ UYGULAMA

 

Termoplastik yol çizgi kamyonu üzerinde bulunan kazanlar içine toz halinde aktarılan termoplastik serme yol çizgi boyası 200 °C ±10°C kadar ısıtılıp temiz asfalt yüzeyine Asfalt 3 mm freze yapılarak 5 mm termoplastik boya serme yöntemi ile uygulanır. (Boya kalınlığına göre freze derinliğine göre boya miktarı değişmektedir.) Belplas AŞ. kalıcı yol çizgi uygulaması için Türkiye’de ilk defa 2004 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftlik Kavşağı – Ayaş Kavşağı arasında uygulamıştır. Bu uygulama ile boyanın garanti süresi asfaltın ömrü ile orantılı hale getirilmiştir. 2004 yılında yapılan başarılı uygulama ile yıllar geçmesine rağmen görünürlüğünü korumaktadır.